BAHÇELİ’DEN BEKLENEN ADIM

Emekliye Verilecek İkramiye İçin Bahçeli'den Beklenen Adım

Bahçeli’den emekli zammı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı girişiminin Türkiye’ye karşı yapıldığını söyleyerek ”Bu soysuzların kökü kurutulacaktır.” dedi. Ekonomik gelişmelere de değinen Bahçeli, hayat pahalılığının günden güne etkisini kaybedeceğini belirtti. MHP lideri, emekli maaşlarına enflasyonun üzerinde zam yapılması ve zammın kök ücrete yansıtılması çağrısında da bulundu. Türk Devletleri Teşkilatı Toplantısı’nda kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) gözlemci ülke olarak yer alacağını hatırlatan Devlet Bahçeli, ”Artık KKTC demeye gerek yok, ‘Kıbrıs Devleti’ demek gerek.” ifadesini kullandı.

”ÇÖZÜMSÜZ GİBİ DURAN TÜM SORUNLARI ÇÖZMEYİ BAŞARDIK”

Bahçeli, “Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek yüzü, yeni yüzyılın, yeni bir diriliş ve yükseliş gayesinin mihmandarı ve mimarbaşıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin geride kalan ortalama beş uygulama döneminde, Cumhur İttifakı olarak kronik sorunlara neşter vurduk. Çözümsüz benzer biçimde duran tüm sorunları çözmeyi başardık. Cumhur İttifakı’nın ümit bulunduğunu gösterdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin muktedir ve saygın kazanımlarıyla ülkemizin önünü açtık, gücüne güç kattık.” dedi.

MHP ve Cumhur İttifakı var olduğu sürece, “lider Ülke Türkiye” hedefi ile “Türk ve Türkiye Yüzyılı” vizyonunun gerçekleşeceğini dile getiren Bahçeli, Türkiye’nin temel ve öncelikli meselelerinin köklü çözümlerle buluşturulması hususunda bundan sonrasında da her çabayı ve her çalışmayı yapacak olanın yine Cumhur İttifakı olacağını ve bundan da muvaffak olacağını kaydetti.

Bahçeli, “Türkiye’nin ne geçmişinde ne de geleceğinde zillete yer yoktur, geçit yoktur, geçiş yoktur. Koltuk ve çıkar kavgalarıyla siyasal terbiye kaybının dibini boylayanlarda aslına bakarsanız umut yoktur. Terör örgütleriyle can ciğer kuzu sarması olanlara kanacak bir allah’ın kulu da artık kalmamıştır. ” diye mevzuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci beş yıllık dönemine de kazasız belasız, üstelik hürmet duyulacak demokratik olgunlukla geçildiğini dile getiren Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu iktidarın etik ve siyasi meşruiyeti yoktur.” sözlerini anımsattı.

Bahçeli, “Açıklaması, evvelemirde aziz milletimize hakaret ve husumet beyanıdır. Parti içi çalkantılardan dolayı şok geçiren Kılıçdaroğlu’nun milletimizin takdir ve seçimine tahammülsüzlük göstermesi faşist dürtülerin sonucudur. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçen Türk milletidir. Cumhurbaşkanlığı Kabinesini kuran Türk milletidir. Güvenoyunu direkt ve aracısız kullanan Türk milletidir.” ifadesini kullandı.

“Bunun neresinde ahlaki ve siyasi boşluk veya meşruiyet problemi bulunuyor?” sorusunu yönelten Bahçeli, “Demokrasiyi demagojiye çeviren ve klasik despotların tavrı her neyse aynısını sergileyen Kılıçdaroğlu için siyasi ve etik meşruiyetin kaynağı nedir? ABD ve İngiltere’de FETÖ’cülerle masa kurup ittifak protokolü hazırlamak mı meşruiyettir? PKK’ya, HDP yani Yeşil Sol Parti’ye melun sözler vermek suretiyle aynı hıyanet çatısı altında buluşmak mı meşruiyettir? Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş’a özgürlük istemek mi meşruiyettir?” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan bu sorulara cevap vermesini isteyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anlatsın da dinleyelim, kafasının içindekilerini öğrenelim. Demokrasiyi sakatlayan, partisini küresel emperyalizme rehin bırakan Kılıçdaroğlu’nun neresi ve hangi siyasi eylemi meşrudur da bizlere meşruiyet ahkamı kesmektedir? Ulusal iradenin atama ettiği iktidarın meşruiyetini münakaşaya açmak sadece ve sadece sokakların gürültüsünden, tank-palet seslerinden, statükocu çevrelerden, vesayetçi odaklardan medet uman bir demokrasi celladının hezeyanıdır. Türkiye’nin, gözü başka kaşı başka oynayan, kalbi başka dili başka söyleyen yalancı köksüzlerin hezeyan, hezimet, hüsran vaatlerine değil, hadim bir yürekle canını dişine takıp gece gündüz çalışan yürekli devlet ve siyaset insanlarına ihtiyacı vardır. İşte bu özelliklere haiz Cumhur İttifakı da dimdik ayaktadır. Sayın Erdoğan ve kabinesi görevinin başındadır. Kılıçdaroğlu kendine baksın, işine baksın, her rüzgara yelken açmaya devam edip yitirdiği siyasal meşruiyet ve saygınlıkını yine nasıl kazanacağını hesap etsin. CHP yoldan çıkmış, yozlaşmanın yar dibine çakılmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı, kuru sıkı atan siyasal kadavralarla polemik yarışına girip de zaman kaybedecek kadar şaşkın ve şuursuz değildir.”

MHP lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı olarak milletin gerçek gündemiyle, ülkenin hedefleriyle, bölgesel ve küresel gelişmelerle meşgul olduklarını, “zillet ittifakı”nda buluşan partileri Türk milletine havale ettiklerini söyledi.

Bahçeli, “Milletimiz bu siyasi kdolayımlere 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde hak ettikleri dersi vermişti, anlaşılan hala kafaları almamış, hala bana mısın demiyorlar. İnanıyorum ki turpun büyüğü heybeden 31 Mart 2024’te çıkacak, zilletin de rezaletin de hıyanetin de defteri dürülecektir.” diye konuştu.

Devlet Bahçeli, gelecek dönemde siyasi gündem ve etaplarla ilgili stratejik değerlendirmelerini yaparak kararlı bir şekilde yola devam edeceklerini söyledi.

İlk gündemlerinin depremin hasarlarını tümüyle onarmak, yaraları sarmak, yeni ve güvenli 650 bin konutu inşa ederek depremzedelere teslim etmek bulunduğunu anlatan Bahçeli, yaraların özenle sarılacağını, güvenli bir gelecek kurulacağını açıkladı.

Devlet Bahçeli, ikinci gündem mevzularının toplumsal ve ekonomik reformlarla toplumsal refah ve rahatlamayı daha da güçlendirmek, daha da genişletmek ve her kesime yaymak olduğunu belirtti.

Enflasyonla mücadelede başarılı sonuçlar alındığını, her insanın ortak şikayeti olan yaşam pahalılığının günden güne tesirini kaybedeceğini dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Sayıları 16 milyonu kabul eden emeklilerimizin insanca ve refah içinde yaşayacakları bir ücret düzeyine kavuşmalarından başka seçenek kalmamıştır. Emekli maaşlarına enflasyon üzerinde zam verilmesi, hatta zammın kök ücrete yansıtılması samimi dileğimiz ve beklentimizdir. Ayrıca ufak ölçekli iş meydana getiren esnaflarımızla çiftçilerimizin prim yükünün hafifletilmesi, ev hanımlarına sigorta desteği sağlanması hususunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Bu çerçevede ufak esnafın emeklilik gün sayısı 7200’e indirilmelidir. Cumhuriyet’in 100. Yıl dönümü şerefine memurlarımızdan işçilerimize, emeklilerimizden esnaflarımıza, çiftçilerimizden dar ve orta gelirli insanlarımıza varıncaya kadar toplumsal ve ekonomik yönden hepsinin yüzünü güldürmek boynumuzun borcudur.”

ANKARA’DAKİ BOMBALI SALDIRI GİRİŞİMİ

MHP lideri Bahçeli, terörle mücadeleyi mutlak bir başarıyla sonuçlandırıp bu kanlı döngüyü milletin ve ülkenin gündeminden hepsiyla çıkarmanın, üçüncü gündem konuları olduğunu vurguladı.

Bahçeli, 1 Ekim 2023’te, Meclis’in açıldığı gün emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı binalarının önüne kadar gelen teröristlerin bombalı saldırı girişiminde bulunduklarını hatırlatarak, bu hain atakda iki polisin yaralandığını, iki teröristin imha olduğunu söyledi.

”BU SOYSUZLARIN KÖKÜ KURUTULACAKTIR”

Bölücü teröristlerin Kayseri’de şehit edip otomobilini gasbettikleri baytar teknikeri Mikail Bozlağan’a allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Terörü tüm inancımla lanetliyorum. Bu kanlı eylemi, ‘PKK’nın ölümsüzler taburu’ isminde şerefsiz bir aparatının gerçekleştirdiği belli olmuştur. Terörün sonuç alması, Türkiye’ye geri adım attırması, haklı mücadeleyi sekteye uğratması asla, kata mümkün değildir. Bu haşaratların, bu insanlık defolarının, bu soysuzların inştanrı kökü kurutulacaktır. Terörle refah, terörle güvenlik, terörle insanlık arasında ikinci bir seçenek yoktur. Bölücü terör örgütü karşısında şaibeli ve şüpheli duruş sergileyen, canilere haiz çıkan yada onlardan medet uman kim varsa, durumunu tekrar gözden geçirmeli, hıyanetle çakışan yollarını derhal ve ön şartsız ayırmalıdır.

”1 EKİM SALDIRISININ ÖNÜ VE ARKASI SÜRATLE AYDINLATILACAK”

elbette 1 Ekim tarihli terör ataksının önü ve arkası hızlıca aydınlatılacak, teröristlerin Kayseri’den Ankara’ya nasıl geldikleri, yardım ve yataklığın kimler tarafından yapıldığı açıklığa kavuşacaktır.”

Devlet Bahçeli, hücumnın aslına bakarsanız Türkiye’ye karşı yapıldığını belirterek, “Bu atakdan hemen sonra sosyal medyadan İçişleri Bakanlığı ekseninde maksatlı tartışmaların körüklenmesi, eski ve yeni bakanlar arasında fitne ve fesat üretiminin tahrik edilmesi Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşıyan arsızlık ve ahlaksızlıktır. Tescilli FETÖ’cülerin özellikle Sayın Süleyman soylu’ya iftira kuyruğuna girmeleri, bazılarının da görevdeki İçişleri Bakanı’nı kötülemeleri ülkemize kurulan zaman ayarlı bir tuzaktır.” diye konuştu.

MHP lideri Bahçeli, güvenlik teşkilatında tecrübeyle ve kahramanca vazife icra eden, fakat bir sebepten dolayı görevden alınan bazı adlar çevreında dedikodu kampanyasına tevessül edilmesinin doğru ve hakkaniyetli bir uygulama olmadığına işaret etti.

Terörle mücadeleyi cesaretle ve inanmışlıkla meydana getiren kamu görevlilerinin itibarlarıyla ve mesleki onurlarıyla oynanmasının çok tehlikeli neticelara sebebiyet vereceğini dile getiren Bahçeli, şunları söylemiş oldu:

“(Bu vatan için kim canını ortaya koyar?) diye sorulduğunda; sağına, soluna bakmadan, arkasını önünü kollamadan ‘Ben varım.’ diyen vatan evlatlarına sahip çıkmak, üstlendikleri makam ve görevlerinde sabit tutmak ulusal güvenliğimizin kaçınılmaz bir gereğidir. Nefisleri ve ertelenmiş hesapları çatıştırarak devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek çok zor olsa gerek. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimünden sonrasında vatana ve millete fedakarlıkla hizmet eden evlatlarımızı darıltırsak, incitirsek, kırıp küstürürsek, allah muhafaza, günü ulaştığında, ihtiyaç özgüıl olduğunda sonu şehadet veya gazilik olan şanlı bir savaşım esnasında arasak bile hiç kimseyi bulamayız. Devlet yönetiminde duygusallık, dikkatsizlik olmaz; kahramana mükafat, haine cezadan başka bir şey olması imkansız. Terörle mücadelede tecrübe kazanmış, ahlaken ve vicdanen milletine kendisini vakfetmiş kim varsa başımızın tacıdır, onların üzülmesi ve dışlanması çok sakıncalıdır.”

”YENİ ANAYASA HEM MHP aynı zamanda CUMHUR İTTİFAKI İÇİN ORTAK HEDEF”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, dördüncü gündem mevzularının ise yeni, demokratik, kapsayıcı, mutabakata dayalı, milletin beklentilerine uygun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin doğasıyla uyumlu, yeni çağı kavrayan, Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın hukuki altyapısını kuran bir anayasayı Türkiye’ye kazandırmak bulunduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“MHP yeni anayasanın hazırlanmasında 100 maddelik teklif metniyle hazırdır. Topluluğun her kesimi bu sürecin içinde olmalıdır. TBMM’de temsil edilen siyasal partiler sorumluluktan kaçmak yerine, milletimizin taleplerine müzahir, yapıcı ve destekleyici tavır ve tutum içinde hareket etmelidir. Darbe anayasası Türkiye’ye layık değildir. Artık süre gelmiştir.

Kılıçdaroğlu’nun tek adamla anayasa olmaz çıkışı aymazlıktır, akılsızlıktır, ayıptır. Kaldı ki Türkiye’de tek adam sistemi falan diye bir şey yoktur. Bu uydurmanın anayasa hazırlığını istismar etmek ve minder dışına çıkmak için kullanıldığı açıktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl dönümünü yeni bir anayasayla taçlandırmak hem MHP bununla birlikte Cumhur İttifakı için ortak hedeftir.”

Bahçeli, adaletten sanata, sanayiden tahsile, ulaştırmadan sağlığa, spordan kültürel hayata, tarımdan teknolojiye, çaşama ve iklim değişikliğinden kentsel dönüşüme, diplomasiden turizme, ekonomiden siyasete varıncaya kadar her alanda yeni yüzyılın ruhunu kavrayan ve devam eden yapısal dönüşüm hamlesini hızlandıran, önümüzdeki yüzyılı Türkçe kuşatan bir ulusal stratejiyi el birliğiyle oluşturup olgunlaştırmanın öteki gündem konuları olduğunu anlattı.

”ARTIK ‘KIBRIS DEVLETİ’ DEMEK GEREK”

Altıncı gündem mevzularının ise çevrelerini samimi diyalog ve sağlam dış ilişkiler imkanlarıyla barış kuşağı haline dönüştürmek, komşularla iyi ve dostane ilişkiler geliştirmek, Türk ve İslam dünyasıyla sıkı diyaloglar kurmak olduğunu açıklayan Bahçeli, “Suriye ve Mısır ile temaslar kıvanç vericidir. Sığınmacıların ülkelerine güvenli, gönüllü ve onurlu dönüşleri için tüm tedbirler eşzamanlı olarak alınmalıdır. Ülkemizde misafir ettiğimiz komşu ülke insanoğluına cephe almak vatanseverlik değil, provokatörlüktür.” değerlendirmelerinde bulunmuş oldu.
Kazakistan’da 3 Kasım 2023’te yapılacak Türk Devletleri Teşkilatı Toplantısı’nda KKTC’nin gözlemci ülke olarak yerini almasının, Kıbrıs Türklüğünün tanınmasında önemli bir eşik olacağına işaret eden Bahçeli, “Artık kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demeye gerek yok, ‘Kıbrıs Devleti’ demek gerek.” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, 19 Eylül 2023’te Azerbaycan’ın Karabağ’da düzenlemiş olduğu antiterör operasyonuna değinerek, “Karabağ Türk’tür, Türk milletinindir, Azerbaycan’ın egemenlik alanı ve sonuna kadar da toprağıdır. Azerbaycan’ın siyasi ve toprak bütünlüğüne tartışmasız, hilafsız, ön şartsız saygı duyulmalı, Karabağ üzerinde hiçbir muhasım güç hesap hatası yapmamalıdır. Sayın Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan içinde 5 Ekim 2023’te İspanya’da yapılacak görüşmenin hayırlara vesile olması içten beklentimizdir.” dedi.

İl ve ilçe kongrelerini büyük oranda tamamlayarak 14. Büyük Kurultay’a hazır hale geldiklerini dile getiren Bahçeli, partisinin seçimlere coşku ve inanmışlıkla hazırlandığını vurguladı.

Bahçeli, “Aklın yolu bir, genelden yerele birlik, ülkede yönetimde dirlik için Cumhur İttifakı ile yürüyoruz. İstikrar ve hizmet için, uyumlu yönetimle umutlu geleceğe ulaşmak için 31 Mart 2024’te zilletin kalan izlerini de silmek için serdengeçti bir yürekle çalışmanın azmindeyiz. Yönetimde istikrar, daha güçlü istikbal için çare Cumhur İttifakı’dır.” diye konuştu.

Bahçeli, FETÖ’cülerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ümit bağlamamasını isteyerek, “siyasi figüranlarına güvenmesin, film festivallerinde dönen dolaplara aldanmasın; hepimiz 15 Temmuz’u, 254 şehidimizi, gazilerimizi, tepemizden yağan bombaları, üzerimize sürülen tankları unutmadık; herkes bilsin ki unutursak kanımız kurusun, unutursak gök girsin kızıl çıksın.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu