1. Ana Sayfa
  2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası


KamuBlog.Com (Gizlilik politikaları aydınlatma metni tamamında Kamu Blog adı kullanılarak anılacaktır) internet sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızın tamamı bu sayfada yer alan gizlilik politikaları şartlarının tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1- Kamu Blog haber sitemizde, kullanıcıların yaptığı yorumlar, yorumlardaki ad soyad bilgileri, mail adresi, telefon numarası ve internet sitesi gibi kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamak için kullanılan bilgiler, kişinin kişisel bilgileri olarak kabul edilecektir ve politikalarımızda “Kişisel Bilgiler” olarak anılacaktır.

2- Kamu Blog editör ve yöneticisi; bu web sitesini kullanan ve yorum yapan kullanıcıların kişisel bilgilerini bu gizlilik politikaları ile belirlenen esaslar haricinde kullanmayacak, kullanıcıların rızası olmadan, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

3- Kamu Blog; ziyaretçilerin kişisel ve gizli bilgilerini korumak amacıyla birçok farklı önlem almaktadır. İnternet sitemiz üzerinde kullanıcıların kişisel verilerini saklamak amacıyla ilave yazılım veya programlar kullanılabilir. Almış olduğumuz bu önemler dışında; internet sitemize ve/veya sistemlerimize yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi ve üçüncü şahısların eline geçmesi durumunda; Kamu Blog’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

4- Kamu Blog sitemizi ziyaret eden bir kullanıcının, yorum gönderen veya sitede gezinen herhangi bir başka kullanıcının kişisel verilere ulaşması veya hesabı ele geçirmesi mümkün değildir. Yorum yaparken kullanmış olduğunuz kişisel bilgileri değiştirmek istiyorsanız iletişim bölümünden e-Posta kanalıyla ulaşmanız gerekmektedir.

5- Yalnızca idari kurumlar tarafından gelen talepler ile yine gizlilik politikalarının belirlemiş olduğu şartlar altında, tamamen yasalara uygun olarak, ziyaretçi ve kullanıcıların kişisel bilgileri adli makamlar ile paylaşılabilir. Adli ve yasal makamların bu bilgileri talep etme hakkı vardır.

6- Kamu Blog internet sitesi üzerinde yer alan içeriklerin tamamı, bir ya da bir kaç kaynak üzerinden derlenerek oluşturulmuştur. Burada okuyacağınız bilgilerin kesin doğruluğu konusun da Kamu Blog garanti sunmamaktadır. Hatalı ya da eksik olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

7- Kamu Blog üzerinde yayınlanmış hiçbir makale, yazı, doküman ve görseller tavsiye niteliği taşımaz. İnternet sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriklerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır. Bu konuda ziyaretçilerin yaşayabileceği maddi ve manevi kayıplar karşısında, Kamu Blog hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

8- Kamu Blog platformunda yer alan makale, döküman ve görseller üzerinde hak iddia eden kişiler; kanıtları ve belgeleri ile beraber iletişim sayfamızdan yöneticilere ulaşım sağlayabilir, içeriğin yayından kaldırılması için talepte bulunabilir.

9- Kamu Blog internet sitesine ilk girişiniz esnasında; bilgisayarınıza sizi ayrı kılacak küçük bir çerez (cookie)bilgisi gönderir. Birçok ağ kümesinde olan bu uygulamamız sayesinde; sayfaları daha hızlı dolaşır ve bazı bölümlere girdiğiniz bilgileri yeniden gitmek zorunda kalmazsınız. Yasal işlemler gerekmedikçe, bu bilgiler kimseyle paylaşılmaz.

10- Şuan okumakta olduğunuz Gizlilik Politikaları dahil olmak üzere; site içeriğinde bir çok konuda değişiklik hakkımız saklıdır. Gerekli görülmesi durumunda Kamu Blog üzerinde yer alan herhangi bir içerik değiştirilir ve bu içerik değişimi herkese açık bir şekilde yapılır.

11- 5816 sayılı ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN gereğince, Kamu Blog üzerinde makale içeriği ve makalelere yapılan yorumlarda ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında toplum vicdanına sığmayacak ve kanuna aykırı hiçbir mesaj gönderilemez.

Gizlilik Politikaları Alt Yapı ve Verimerkezi Hakkında

12- Kamu Blog, yer sağlayıcı olarak; Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ. (Turhost) ile çalışmaktadır. Kendilerinin resmî internet sitesi www.turhost.com adresidir.

13- Kamu Blog, alt yapı olarak Türkiye’de bulunan Türk Telekom Gayrettepe Verimerkezi ile çalışmaktadır. Bu alt yapı hizmeti, 12. madde içerisinde yer alan Turhost.com tarafından sağlanmaktadır.

14- Kamu Blog internet sitesinde WordPress(https://wordpress.org) alt yapısıyla beraber JNews(https://jnews.io/) arayüzü kullanılmaktadır. Arayüz içerisinde yer alan düzenlemeler ve CSS değişiklikleri ise Kamu Blog için özel olarak kodlanmıştır.

15- İletişim sayfasında bir problem olması durumunda, bilgi[at]kamublog.com adresini kullanarak bizimle direkt iletişim sağlayabilirsiniz.

Gizlilik Politikaları sayfası son güncelleme tarihi: 12.05.2022