İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kamu

TOKİ Başvuru 2022

TOKİ Başvuru 2022
TOKİ Başvuru 2022
+ - 0

TOKİ projeleri Türkiye’de özellikle dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için sağladığı fırsatlar ile birçok kişinin uygun ödeme planları ile ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Türkiye genelinde 81 ilde ve birçok ilçede yapılan TOKİ evleri kapsamında, 2022 yılında da ev sahibi olmak isteyen vatandaşların başvurularını iletmeleri ve uygun fiyatlı konut projelerinden yararlanmaları mümkündür.

Geçtiğimiz dönemde 100 bin sosyal konut projesi ile yine birçok kişinin ev sahibi olması için uygun ortamı sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2022 yılında da 150 bin konut projeleri ile satışlarına devam etmektedir. TOKİ başvuru 2022 yılında da sadece proje bazlı olarak değil, hali hazırda Türkiye’nin birçok farklı ilinde satışa sunulan konutlar için de yapılabilmektedir.

2022 TOKİ Ucuz Konut Kampanyası Başladı Mı?

TOKİ 3+1 ödeme planı 2022 yılında da ev sahibi olmak isteyen kişilere destek sunuyor. Uygun ödeme planları, uygun vade, faizsiz seçenekler ve daha birçok detay ile ev sahibi almak isteyenler için fırsatlar duyuruluyor. 2022 yılında hükümet tarafından duyurulan İlk Evim Konut Finansman Paketi ve Genişletilmiş Konut Finansman Paketi gibi projeler ile artan ev fiyatlarına karşın uygun finansman sağlanması hedeflenmiştir.

2022 yılında devlet destekli yüzde 0,99, yüzde 0,89 faiz oranlarına sahip konut finansmanlarının yanı sıra, TOKİ tarafından ucuz konut projelerinin de duyurulması bekleniyor. Birçok farklı bölgede TOKİ tarafından ilgili benzer ilanlar duyurulmuştur. Ev sahibi olmak isteyenlerin projeler kapsamında belirlenen şartları sağlamaları halinde başvurularını yapmaları mümkündür.  

TOKİ 2022 Başvurusu Ne Zaman?

TOKİ 2022 Başvurusu Ne Zaman?

TOKİ başvuru tarihleri illere göre değiştiği gibi, proje bazlı olarak gerçekleştirilecek konut satışlarında göre de değişmektedir. Ev sahibi olmak isteyenlerin bu projelerden ve TOKİ’nin gerçekleştirdiği uygun konut satışlarından yararlanarak rahatlıkla ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. 2022 yılında devam eden başvurular için projeden yararlanmak isteyenlerin belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir. Projeler kapsamında birçok farklı şart aranabilir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2022 itibariyle birçok ilde konut ve iş yerini açık artırma yöntemleriyle de satışa çıkarmaktadır. Güncel TOKİ ilanlarına göre her dönemde satışı gerçekleştirilen evler için başvuru yapılması mümkündür. Günümüzde yükselen konut fiyatlarına karşı hem iş yerleri hem de ev satışlarında TOKİ’den çözüm önerileri sunulmaktadır.

Ayrıca sitemizden Öğrencilere Para Yardımı Veren Kurum ve Kuruluşlar bilgilerini inceleyebilirsiniz.

TOKİ Başvurusu e – Devletten Nasıl Yapılır?

TOKİ başvuru e –devlet 2022 başvuruları için vatandaşların proje kapsamında yer alan şartları sağlamaları halinde elektronik ortam üzerinden de başvurularını yapmaları mümkündür. e – Devlet üzerinden TOKİ ile ilgili hizmetlere erişim sağlamak ve gerekli başvuru veya diğer işlemleri gerçekleştirmek için belirlenen sayfalara giriş yapmak gerekmektedir.

Vatandaşların TOKİ başvuru 2022 işlemlerinde şu adımları izleyerek kolayca hizmetlerden yararlanmaları mümkündür.

 • T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılır.
 • Arama kısmına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yazılarak ilgili hizmet sayfasına giriş yapılır.
 • Arsa Kredisi Taksit Ödeme Planı Sorgulama, Elektronik belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama, Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama vb. farklı hizmet seçenekleri arasından işlem yapılacak başlık seçilir.
 • Açılan ekranda yer alan adımları takip ederek işlem tamamlanır.

TOKİ hizmetlerine ilişkin birçok işlemi vatandaşların doğrudan e – Devlet üzerinden gerçekleştirerek rahatça başvuru veya sorgulama işlemlerini tamamlamaları mümkündür. TOKİ’nin resmi ilan sayfası üzerinden de Türkiye genelinde aktif olarak satışta olan konutların detaylarını görüntülemek ve projeler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak da mümkündür.

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ başvuru şartları arasında birçok farklı kriter sayılacaktır. Alt gelir grubu başvuruları kapsamında başvuru sahiplerinin taşıması gereken şartlar belirlenmiştir. Söz konusu şartlar başvuru yapılacak konut projelerine ve proje kapsamına göre de değişmektedir.

TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları arasında şunlar yer almaktadır:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Projenin yer aldığı il/ilçe sınırlarında ikamet ediyor olmak,
 • TOKİ’den konut satın almamış olmak,
 • Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmak,
 • Kedisi, eşi veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapıda kayıtlı kat irtifakı/kat mülkiyetili bağımsız bir bölümünün ya da müstakil bir konutun olmaması,
 • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olunması vb.

Projeye başvuru yapabilmek için daha birçok şart aranacaktır. 2022 yılında da duyurusu yapılan güncel TOKİ projeleri için vatandaşların bu tür şartlara göre başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.  

2022 TOKİ Konut Satışı Hangi İllerde Yapıyor?

İstanbul’da yeni TOKİ projesi var mı sorusu başta olmak üzere özellikle büyük kentlerdeki vatandaşların araştırmaları devam etmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde ve bunlara bağlı birçok ilçesinde TOKİ tarafından sürekli olarak yeni projelere imza atılmaktadır.

Başlayan yeni projeler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Bursa, Konya ve daha birçok farklı şehirde güncel olarak farklı ilanlar yer almaktadır. TOKİ başvuru 2022 yılında da ev sahibi olmak isteyen kişilerin daha rahat ödeme koşulları ile ev sahibi olmasını sağlayacaktır. TOKİ başvuru şartlarını sağlayan herkesin bu projelerden mümkündür.

Yorum Yap