İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İş Başvuruları

Tekstil Atölyesi Başvuru

Tekstil Atölyesi Başvuru
+ - 0

Fason tekstil atölyesi iş ilanları ile birçok kişinin iş hayatına katılmasına destek oluyor. Özellikle son dönemde evlerde paketler işlerinin de bu atölyeler tarafından verilemeye başlamasının ardından ev hanımları ve öğrenciler için ek gelir kapısı da açılmış oldu. Atölye bünyesinde veya parça başına uzaktan iş fırsatları ile çalışmak isteyenlerin güncel iş ilanlarına başvurularını yapmaları mümkündür.

Türkiye genelinde, küçük büyük birçok farklı tekstil atölyeleri tarafından farklı pozisyonlar için eleman temin edilmektedir. Ekonomik koşullarda görülen olumsuzluklar sonrasında alternatif ek iş fırsatları arayanlar için de birçok fırsat sağlayan bu atölyeler bünyesinde açık iş ilanlarına göre farklı şartlar aranabilir. Genelde bilinen birçok ulusal ve yerel online kariyer siteleri üzerinden iş ilanları yayınlanmaktadır. Aynı zamanda İŞKUR üzerinden bu fabrika ve atölyeler için personel alımına ilişkin ilanlara çok sık rastlanmaktadır. Tekstil atölyesi başvuru işlemleri ilanın yayımlandığı internet sitesi üzerinden de yapılabilmektedir.

Tekstil Atölyesi İş İlanları Nelerdir?

Tekstil Atölyesi İş İlanları Nelerdir?

Tekstil atölyesi iş ilanları Türkiye’nin farklı yerlerinde duyurulmaktadır. Özellikle İstanbul Kocaeli, Bursa gibi büyük kentlerde fason firmalar tarafından tekstil atölyesi iş ilanları güncel olarak duyurulmaktadır. Vatandaşların bu ilanlara başvuru yapmaları için belirlenen açık pozisyonlar için tüm şartları taşımaları gerekmektedir. Tekstil işlerinden anlayan deneyimli kişiler veya hiçbir tecrübesi olmayan kişilerin de söz konusu kadrolar için istihdam edilmeleri mümkündür. Hemen hemen her ilde gerçekleştirilen bu personel alımları için belirlenen özel şartların sağlanması yeterlidir.

Tekstil atölyesi iş ilanları kapsamında alım yapılması hedeflenen iller arasında şunlar yer almaktadır:

 • İstanbul
 • Bursa
 • İzmir
 • Kocaeli
 • Ankara
 • Eskişehir vb.

Türkiye genelinde hemen hemen tüm il ve ilçelerde tekstil atölyeleri ve fabrikaları için farklı kadrolarda personel temini gerçekleştirilmektedir. Alım yapılacak yerlere göre başvuru sahiplerinin açık pozisyonda belirlenen koşulları sağlamaları gerekmektedir.

Tekstil Atölyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekstil atölye iş başvurusu doğrudan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden elektronik ortamdan veya şubelerden yapılabilmektedir. Bunun için İŞKUR kaydı olan kişilerin, iş arama sayfasından ‘’Meslek’’ ve ‘’İl/İlçe’’ seçimlerini yaparak güncel iş ilanlarını görüntülemeleri mümkündür. İş başvurularının tamamlanmasının ardından başvuru türüne göre kura ile veya doğrudan istihdam gerçekleştirilmektedir.

Tekstil atölyeleri için iş başvurusunda bulunmak isteyenler ayrıca çeşitli online kariyer siteleri üzerinden de başvuru yapabilmektedir. Kendilerine uygun işi bulduktan sonra bu siteler aracılığıyla firmalar ile iletişime geçilebilmektedir. Öte yandan doğrudan atölye tarafından yayınlanan personel alımına ilişkin başvuruların da kolayca firmaların insan kaynakları birimlerinden yapılması mümkündür. Tekstil atölyesi başvuru işlemlerinin tamamlanması için açık iş ilanlarında yer alan tüm şartların karşılanması gerekmektedir.

Tekstil Atölyesinde Hangi İşler Yapılır?

Tekstil atölyesi sorumlu elemanı başta olmak üzere atölye bünyesinde farklı birçok pozisyon için istihdam gerçekleştirilebilir. Firma kapasitesine göre bu kadrolar farklılık gösterecektir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce güncel iş ilanında yer verilen tüm detayların incelenmesi önerilmektedir. Günümüzde evde paketleme işleri de tekstil atölyeleri tarafından daha az maliyetli olması sayesinde tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Tekstil atölyesi iş ilanları arasında şu pozisyonlar için çok sık istihdam gerçekleştirilmektedir:

 • Tekstil atölyesi sorumlusu,
 • İplik kesme ve temizleme elemanı,
 • Kıyafet katlama,
 • Ütücü,
 • Dikiş işleri,
 • Kutu katlama ve paketleme vb.

Tekstil başta olmak üzere hemen hemen tüm atölye, fabrika ve üretim tesislerinde farklı iş kolları için personel alımı gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca PTT İş Başvuru Formu 2022 bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Tekstil Atölyesi Evde Ek İş İmkanları Nelerdir?

Küçük tekstil atölyeleri genelde personel maliyetlerini azaltmak için evde iş imkanları sunmaktadır. Bu sayede özellikle ev hanımları ve öğrencilerin ek gelir elde etmelerine de destek olunuyor. Ancak her firma tarafından bu yöntem benimsenmediği için evde iş fırsatlarından yararlanmak isteyenlerin araştırma yapmaları gerekecektir.

Çoğu zaman evde paketleme işleri bu firmalar tarafından duyurulmaktadır. Evde ek iş fırsatları kapsamında yer alan paketleme, düğme dikme, iplik temizleme gibi basit işler ile ciddi bir ek gelir elde edilmesi mümkündür.

Tekstil Atölyesi Başvuru Şartları Neler?

Tekstil Atölyesi Başvuru Şartları Neler?

Fason tekstil atölyesi açmak isteyenlerin personel planlamasını da doğru bir şekilde yapmaları gerekmektedir. İlgili atölyelerde personel olarak işe başlamak isteyenlerin planlanan bu kadroların her biri için belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir. Tekstil atölyesinde iş imkanı elde etmek ve uygun pozisyonlarda çalışmak isteyenlerin sahip olması gereken bazı genel şartlarda bulunmaktadır.

Tekstil atölye başvurusunda bulunmak için şu şartlar aranabilir:

 • İşini yapmaya engel bir sağlık sorunun olmaması,
 • Yoğun iş temposuna ayak uydurmak,
 • İlgili pozisyonda deneyim sahibi olmak,
 • İlan edilen açık iş ilanında yer alan özel şartları sağlamak vb.

Günümüzde tekstil atölyeleri tarafından birçok farklı kadro için personel alımı gerçekleştirildiği için her biri için aranan şartlar da farklılık gösterecektir. Tekstil atölyesi başvuru işlemlerinin tamamlanması için açık iş ilanlarına göre adayların başvurularını kısa süre içinde tamamlamaları mümkündür. Evde verilecek tekstil atölyesi işlerinde ise daha farklı şartlar aranacaktır.

Yorum Yap