İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Başvuruları

Red Bull İş Başvurusu

Red Bull İş Başvurusu
Red Bull İş Başvurusu
+ - 0

Red Bull iş başvurusu yapmak, uluslararası alanda tanınan büyük bir şirkette çalışmak isteyenler için tercih edilmektedir. Red Bull iş başvuruları belirli başlı departmanlarla sınırlı olup, başvuruların hepsi online ortamdan alınmaktadır.

Red Bull Personel Alımı

Red Bull Personel Alımı

Red Bull çalışan çalışan alımları, Red Bull tarafından zaman zaman açılan ilanlarla yapılmaktadır. Red Bull şirketinde birçok farklı iş kategorisinde personel alımı gerçekleştirilmektedir. Size uygun olan, şartlarını sağladığınız türde iş kategorisini seçerek Red Bull bu işe ait ilanını yayınladığında başvuru yapabilirsiniz. Red Bull bünyesinde istihdamı sağlanan iş türleri şu şekildedir:

  • Sosyal Medya Yöneticisi: Sosyal Medya’da huninin üst kısmındaki hedef kitleyi çekecek ve çekecek bir “Sosyal Medya Yöneticisi” aranmaktadır. Bu nedenle sosyal medya yöneticisinin görevi, hedef kitlenin en alakalı sosyal kanallar ve çapraz kanallı yolculuklar için sağlıklı bir karışımını güvence altına alan daha geniş bir içerik çeşitliliği ile içerik tüketimine ulaşmak, sıklığı ve uzunluğunu yaratmaktır. Ayrıca, katılımcı topluluklar inşa etmek ve topluluk etkileşimine öncülük etmekten de sorumlu olacaktır.
  • Forvet: Ana sorumluluğu, mutabık kalınmış satış standartlarının uygulanması yoluyla belirlenen bölgedeki müşterilerle (Anahtar Hesaplar + Geleneksel Kanal) satış ilişkisini yönetmek olan “Striker” adı verilen çalışandır. Red Bull ürünlerinin maksimum dağılımını ve kullanılabilirliğini sağlamaktadır. Tanımlanmış model mağaza standartlarının doğru bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Ulusal Saha Satış Müdürüne rapor vermek, tüm bilgi akışını sahadan korumakla görevlidir.
  • Kıdemli Satış Kontrolörü: Finansal performansı geliştirmek, finansal riskleri ve fırsatları değerlendirmek için satış ekibiyle ortak olarak çalışan Kıdemli Satış Kontrolörü istihdam edilmektedir. Bu kişi Finansal durum ve varyansları takip ederek satış iş planı sürecini etkin bir şekilde yönetir, merkeze aylık raporlar hazırlar ve finansal durumu izler.
  • Saha Pazarlama Spor Uzmanı: Field Marketing Sports Specialist (FMSS), alandaki Red Bull’un yerel yüzünü en uygun şekilde ve küresel ve ulusal stratejiler ve öncelikler doğrultusunda inşa etmede Saha Pazarlama Müdürü’nü (FMM) desteklemektedir. FMSS, Red Bull’un Spor Pazarlama Programında, Orta ve Doğu Anadolu, Karadeniz Bölgesi genelinde Spor sahnesinde marka sevgisini artırmak için yer almaktadır. Hem çevrimiçi (sosyal medya) hem de çevrimdışı olarak fikir liderleri ve önemli etkileyicileri içeren güçlü yerel ağlar oluşturmak için FMM ile birlikte çalışırlar. Öncelikli, Kapalı İşletme ve Yeni İş fırsatlarından yararlanan ve yerel ihtiyaçları ve özellikleri kapsayan ve bu nedenle yerel tüketicilerin kalbini etkileyen pazarlama karmasının (Tüketici Toplama, Spor ve İletişim) temel sütunlarında pazarlama inisiyatifleri oluşturulmasına ve uygulanmasına yardımcı olurlar.
  • Marka Yöneticisi: Yaratıcı gelişim süreçlerinden (sanat eserleri, önemli görseller, POS araçları) ve tüm tüketici aktivasyonlarının (özel kutular veya çoklu ambalajlarla bağlantılı çevrimiçi ve çevrimdışı aktivasyonlar), karikatür iletişimi, fırsat odaklı çalışmalardan sorumlu olacaktır. Kampanyaların yanı sıra yeni ürün lansmanlarında yer almaktadır. Bu rol, Uluslararası Marka Ekibinin yanı sıra yerel ve küresel yaratıcı ajanslarla yakın bir şekilde çalışacaktır. Marka pazarlama ekibiyle birlikte, hedeflenen, güvenilir ve verimli bir pazarlama programı uygulayarak küresel Red Bull markasının Türk yüzünü kurmaktadırlar.
  • Kanal yöneticisi: Yerel yönetime ait (redbull.com & Red Bull TV) ve programlı 3. parti kanalları (programlama blokları, pencereler, sendika ortaklıkları) ve kanalların dikey performanslarını optimize etmek için programlı bir çalışandır.

Red Bull İş İlanları Nerede Yayınlanır?

Red Bull şirketinin iş ilanları, Red Bull resmi sitesinde veya herkes tarafından bilinen kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır. Zaman zaman farklı departmanlara ait Red Bull iş başvurusu ve staj başvurusu seçenekleri şirket tarafından yayınlanır. Red Bull resmi sitesindeki “Jobs” bölümünden yayınlanan tüm iş ve staj ilanlarını görebilirsiniz.

Sitemizden Finlandiya İş Başvurusu bilgilerine de bakabilirsiniz.

Red Bull İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Red Bull İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Red Bull iş başvurusu yapmak için iki farklı online başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bu yollardan ilki Red Bull tarafından herkesin bildiği kariyer sitelerinde oluşturulan ilanları takip etmek ve bu siteler aracılığıyla başvuru yapmaktır. Diğer bir seçenek ise Redbull resmi sitesindeki “Jobs” bölümünden online başvuru yapmaktır.Red Bull belirli departmanlarda çalışan istihdam etmektedir ve bu departmanlar şu şekildedir: satış, marketing, operasyon, medya, finans, insan kaynakları. Redbull resmi sitesindeki “Jobs” bölümüne tıkladığınız zaman karşınıza departman ve lokasyon seçebileceğiniz kutucuklar çıkmaktadır. Departman kutucuğundan size uygun olan seçeneği seçmelisiniz ve ardından lokasyon kısmından da “Türkiye” seçeneğini işaretlemelisiniz. Karşınıza aradığınız departmanda olan ve Türkiye’de olan iş ilanları çıkacaktır. Size uygun olan iş ilanına tıklayıp koşullarını görebilir ve ardından “Şimdi Başvur” seçeneğine tıklayıp adımları takip ederek iş başvurunuzu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Red Bull Staj Başvurusu

Red Bull staj başvurusu yapmak için öncelikle staj yapmak istediğiniz iş kolunun Red Bull bünyesinde yer alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Red Bull şirketindeki iş departmanları şu şekildedir: satış, marketing, operasyon, medya, finans, insan kaynakları. Red Bull ağırlıklı olarak “Satış Stajı” ve “Saha Pazarlama Stajı” için stajyer istihdam etmekte olup Red Bull resmi sitesindeki “Jobs” bölümünde yayınlanan ilanları ve herkes tarafından bilinen kariyer sitelerini takip etmekte fayda vardır. Red Bull resmi sitesindeki “Jobs” bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada departman ve lokasyon seçmeniz gereken kutucuklar çıkacaktır. Departman kısmında “Öğrenciler İçin İşler” kısmını seçip ardından Türkiye’yi lokasyon olarak belirlediğinizde karşınıza staj başvuru seçenekleri çıkmaktadır. İstediğiniz staj başvurusunun üzerine tıklayıp gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edebilir ve ardından adımları takip ederek staj başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Red Bull bünyesinde yaptığınız stajdan memnun kaldıysanız stajınız bittikten sonra Red Bull iş başvurusu yapabilirsiniz.

Yorum Yap