İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Başvuruları

PTT İş Başvurusu Formu 2022

PTT İş Başvurusu Formu 2022
PTT İş Başvurusu Formu 2022
+ - 0

PTT insan kaynakları birimi tarafından ihtiyaç halinde birçok farklı kadro için personel temini gerçekleştirmektedir. Adayların söz konusu kadrolara başvuru yapmaları için başvuru kılavuzunda yer alan genel ve ilgili pozisyon için belirlenen özel koşulları sağlamaları gerekmektedir. Söz konusu şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

2022 yılında da personel alımına ilişkin ilanları ile dikkat çeken PTT, gişe memuru, kargo personeli ve diğer birçok muhtelif kadro için ihtiyaca göre il bazında alım gerçekleştirmektedir. PTT iş başvurusu formu doldurularak adayların ön başvurularını yapmaları ve açık pozisyonlar için gerekli koşulları karşılamaları halinde iş başvurusunda bulunmaları mümkündür.

PTT İş Başvurusu Şartları Neler?

PTT İş Başvurusu Şartları Neler?

PTT iş başvuru şartları alım yapılacak unvana göre farklılık göstermektedir. İlgili pozisyon için iş başvurusunda bulunacak adayların, söz konusu kadro için belirlenen özel şartların yanı sıra başvuru yapacak adayların genel birçok şartı da sağlamaları istenmektedir. Personel alımına yönelik başvuru kılavuzlarında yer verilen bu şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Türkiye genelinde yapılacak alımlar kapsamında her bir adayın başvuru yapacağı unvana özel şartlar yine bu kılavuzlarda belirlenecektir.

PTT personel alımı başvuru genel şartları kısaca şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 – 36 yaş arasında olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,
  • Görev yapmasına engel bir sağlık sorunun olmaması,
  • İlgili sınav yılında belirlen KPSS puanına göre yeterli KPSS puanı almış olmak,
  • TCK ilgili maddelerinde yer alan süreler geçse bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak,
  • Alım yapılacak pozisyon için belirlenen özel şartları sağlamak vb.

PTT iş başvurusunda bulunacak adayların genel başvuru şartlarının yanı sıra ilgili pozisyon için belirlenen özel şartları da sağlamaları gerekmektedir.

PTT Personel Başvurusu Nereden Yapılıyor?

PTT iş başvurusu KPSS’siz olarak alım yapılacak kadrolar için de benzer adımlar izlenerek yapılmaktadır. PTT tarafından alım yapılacak kadrolar ilgili duyuru sayfalarından başvuru kılavuzu ile birlikte açıklanmaktadır. 81 il ve ilçede yapılacak güncel personel alımına ilişkin açık iş ilanları arasında adayların başvuru yapmaları gerekmektedir.

İnternet üzerinden ilgili sayfalar aracılığıyla PTT bünyesinde yapılacak güncel personel alımlarının duyurusu yapılmaktadır. Adayların bu duyurularda belirlenen şartlara ve başvuru koşullarına göre işlem yapmaları gerekmektedir. Başvurularını tamamlayan adayların göreve başlayabilmesi için tüm süreci başarılı şekilde tamamlaması gerekecektir.

Ayrıca Getir İş Başvurusu Güncel 2022 detaylarına bakabilirsiniz.

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT iş başvurusu PTT resmi web sayfası üzerinden ilgili başvuru formunun doldurulması ile elektronik ortamdan yapılabilmektedir. Bazı kadrolar için adayların kurum tarafından açılan sınavlara katılmaları ve şahsen veya posta yoluyla başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. PTT insan kaynakları tarafından yapılacak personel alımları için farklı şartlar aranabilmektedir.

Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen genel ve özel şartlar kapsamında PTT’ye iş başvurusunda bulunacak adayların yazılı ve sözlü sınav sürecinden de başarılı şekilde geçmeleri gerekmektedir. Bu süreçleri tamamlayan adayların rahatlıkla iş başvurularını tamamlaması sağlanmaktadır. PTT iş başvurusu formu doldurulduktan sonra şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilmektedir.

PTT Görevlisi Nasıl Olunur?

PTT Görevlisi Nasıl Olunur?

PTT personel alımı tarihleri içinde duyurulan pozisyonda ilgili şartı sağlayan her bir adayın PTT görevlisi olması mümkündür. PTT Genel Müdürlüğü kapsamında üniversitelerin ilgili 4 yıllık fakültelerindeki bölümlerinden mezun olan ve KPSS ilgili puan türünden söz konusu yıl için yeterli puanı alan adaylar PTT görevlisi olabilmektedir. PTT bünyesinde birçok farklı kadro bulunmaktadır. PTT kargo kurye hizmetleri, gişe memurluğu, destek personeli ve daha birçok farklı kadroda hizmet verilmektedir.

KPSS ilgili puan türüne göre iş başvurusunda bulunacak adaylar arasında sıralama yapılmaktadır. KPSS puan sıralamasına göre adayların başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra diğer süreçlerden de başarılı olmasının ardından görevlerine başlayabilmektedir.

PTT Gişe Memuru Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT gişe memuru başvurusu posta ve banka hizmetleri için iki farklı alanda değerlendirilebilir. Gişe işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan personeller için farklı şartlar aranmaktadır. Türkiye genelinde sayısız noktada faaliyet gösteren PTT, yıl içinde gişe memuru kadrosunda da personel alımı gerçekleştirmektedir.

PTT gişe memuru kadrosunda yapılacak alımlar için adayların ilgili eğitim şartlarını taşıması ve belirlenen sınav ve mülakat süreçlerinden başarılı şekilde geçmiş olmaları gerekmektedir. Yine elektronik ortam üzerinden PTT bünyesinde gişe memuru olarak iş başvurusu yapmak isteyenlerin iş başvurusunda bulunmaları mümkündür.

PTT Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

PTT personel alımı başvuru tarihleri değişmektedir. Her yıl farklı kadrolarda ihtiyaca göre alım gerçekleştirilmektedir. Başvuru tarihleri ise PTT ilgili sayfalarından duyurulmaktadır. Ayrıca çeşitli kariyer siteleri üzerinden de güncel personel alımlarına ilişkin detayların öğrenilmesi mümkündür.

2022 yılında da birçok kişi tarafından beklenen binlerce PTT personel alımına ilişkin detaylar henüz belli olmadı. PTT iş başvuru formu ile başvuru kılavuzu yayımlanmandan önce alım yapılacak kadrolara ilişkin genel duyuruları takip etmek gerekmektedir. Güncel açık kadrolar için adayların belirli şartları sağlamaları halinde PTT personel başvurusunda bulunmaları mümkündür.

Yorum Yap