İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İş Başvuruları

Getir Kurye Maaşları 2022

Getir Kurye Maaşları 2022
Getir Kurye Maaşları 2022
+ - 0

Getir kuryelerinin aldığı ücretler, ülkemizde restoranların ve marketlerin devamlı olarak online satış sistemine geçmesinden sonra merak konusu olmuştur. Getir ise yurt dışına doğru büyüyen şirketlerden biri olduğundan Getir şirketine bağlı olarak motorlu kurye olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Getir kuryesi olabilmek için belirli başlı şartları taşımak gerekmektedir. Getir motorlu kuryesi olmak isteyen kişilerin gerekli şartları taşımasının ardından başvuruda bulunması ve şirket tarafından başvurusun kabul edilmesi gerekmektedir. Kurye olmak isteyen kişinin esnek çalışma saatlerine uygun olması ve profesyonelce motor kullanması gerekmektedir. Getir motorlu kuryelerinin aldığı aylık ücretler, motorlu kuryenin günlük çalışma saatine ve gün sonunda toplamda teslim ettiği paket sayısına göre değişmektedir.

Getir Kurye Nedir?

Getir kuryesi olmak, Getir şirketi ile anlaşmalı olan restoranların veya Getir’in kendi satışını yaptığı ürünlerin siparişlerini müşterilerine teslim etmek için çalışan motorlu kurye anlamına gelmektedir. Getir motorlu kuryeleri, yoğun ve esnek çalışma saatleriyle çalışmaktadırlar. Getir kuryesi olmak için kişinin belirli başlı şartları taşıması gerekmektedir. Kişinin kendisine ait bir motorunun bulunması ve kendi şahıs şirketini kurarak esnaf kurye biçiminde çalışması gerekmektedir.

Ayrıca Vigo Kurye Başvuru bilgilerine bakabilirsiniz.

Getir Kuryesi Olma Şartları Nelerdir?

Getir Kuryesi Olma Şartları Nelerdir?

Getir kuryesi olmak için gerekli koşullar iki türlüdür diyebiliriz. Öncelikle Getir kuryesi olmak için belirli temel şartları sağlamanız gerekmektedir. Ardından Getir kuryesi olmak için gerekli koşullardan biri olan kendi şahıs şirketinizi kurmanız sebebiyle taşımanız gereken şartlar bulunmaktadır. Getir kuryesi olmak için gerekli başvuru şartları şu şekildedir:

 • Getir kuryesi olmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Getir kuryesi olmak isteyen kişinin en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.
 • Kurye olmak isteyen kişi A1 ve A2 sınıfı ehliyete sahip aktif olarak motor kullanıyor olmalıdır.
 • Kurye olmak isteyen kişinin sipariş takibi ve teslimi işlemlerini tamamlayabilmesi için teknoloji ile alakalı olması gerekmektedir.
 • Getir kuryesi olmak isteyen kişinin takım çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine uyumlu biri olması gerekmektedir.

Söz konusu şartları taşıyan kişi, esnaf kurye olacağı için aynı zamanda kendi adına bir şirket kurmalı ve bu şirket üzerinden Getir kuryeliği yapmaya başlamalıdır.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur?

Getir araçlı kuryesi olabilmek için en temel şartlardan biri motorlu kurye olmak isteyen kişinin şahıs şirketi kurmasıdır. Motorlu kurye olmak isteyen kişi kendi şahıs şirketini kurduğu için esasen bir nevi kendi şirketinin çalışanı olmaktadır. Getir motorlu kuryesi olmak için yaptığı ve yapması gereken her türlü işlemi kişi kendi şahıs şirketi üzerinden vergilendirecektir. Esnaf kuryeliği yapmak için yaptığı her türlü masraf ve ödemenin vergisini şahıs şirketi üzerinden ödeyecektir. Getir’in esnaf kuryesi olmak isteyenler için belirlediği başvuru şartları şu şekildedir:

 • Getir motorlu kuryesi olmak isteyen kişinin 100 – 150 CC motor büyüklüğüne sahip kendi motoru olması gerekmektedir.
 • Kurye olmak isteyen kişinin kurduğu şahıs şirketine ait vergi levhası bulunmalıdır.
 • Getir motorlu kuryesi olmak isteyen kişinin en az 1 yıl motorlu kurye deneyimi olmalıdır.
 • Kurye olmak isteyen kişinin adli sicil kaydı bulunmamalıdır.
 • Kurye olmak isteyen kişinin trafikte aktif ceza puanı bulunmamalı ve ehliyet ceza puanı 50 ve altında olmalıdır.

Getir kuryesi olmak isteyen kişi, kuryelik yapacağı bölgeyi çok iyi bilmelidir. Siparişleri Getir anlaşmalı firmalardan alıp en kısa sürede müşteriye teslim edebilmelidir. Yoğun çalışma saatleri uyumlu olarak çalışabilmelidir.

Söz konusu şartları sağlayan kişiler, online olarak başvuru yapmak isterlerse Getir resmi sitesindeki kurye başvurusu bölümünden Getir kurye iş başvuru formunu doldurabilirler. Başvuru yapmak isteyen kişiler isterlerse bulundukları ildeki Getir ofislerine giderek fiziken de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Getir Kuryelerinin Çalışma Şartları Nasıldır?

Getir Kuryelerinin Çalışma Şartları Nasıldır?

Getir kuryelerinin çalışma koşulları, 7/24 kurye hizmeti verilmesi nedeniyle oldukça değişkenlik göstermektedir. Getir motorlu kuryesi olan kişi için yarı zamanlı veya tam zamanlı, sabah ya da akşam mesaisi olacak biçimde belirlenebilmektedir. Çalışma zamanı ve çalışma saatlerinin uzunluğu Getir motorlu kuryelik yapmak isteyen kişinin seçimine göre belirlenmektedir. Genel olarak Getir motorlu kuryeleri günlük 5 – 15 saat arasında çalışmaktadırlar. Getir kuryelerinin maaşları da günlük çalışma saatleri ve teslim ettikleri paket sayısına göre değişmektedir.

Trendyol Araçlı Kurye hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Getir kuryelerinin maaşları, günlük çalışma saatlerine ve teslim ettikleri paket sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Getir motorlu kuryelerinin çalışma sistemi asgari ücret olan 5.500 TL üzerine teslim ettikleri paket başına yapılan ödemenin eklenmesiyle belirlenir. Getir kuryeleri teslim ettikleri paket başına 1.5 TL ücret almaktadırlar. Bu nedenle ortalama bir Getir kuryesinin maaşı yaklaşık olarak 5.500 – 7.000 TL civarındadır ancak mesai saatleri yüksek olan örneğin günde 12 -13 saat çalışan kuryelerin kazançları 8.000 – 10.000 TL civarına yükselmektedir. Aynı zamanda Getir şirketi çalışanlarına maaşlarından hariç olarak aylık 300 TL yemek ödemesi yapmaktadır. Getir uygulamasında bahşiş sistemi de bulunduğu için müşteriler de Getir motorlu kuryelerine ücret verebilmektedir.

Yorum Yap