İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İş Başvuruları

Fiyuu Kurye Başvuru

Fiyuu Kurye Başvuru
Fiyuu Kurye Başvuru
+ - 0

Fiyuu motorlu kurye başvurusu yapmak, motorlu kuryelik yapmak isteyen kişiler için merak edilen bir konudur çünkü Fiyuu kuryelerinin piyasadaki diğer kuryelik hizmeti veren çalışanlara göre farklı bir çalışma şekli ve teslimat sayısı odaklı bir sistemi bulunmaktadır. Fiyuu kuryeliğine başvuru yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli şey ise kuryelik hizmeti verebilmeleri için kendi şahıs işletmelerini kurmaları gerektiğidir.

Fiyuu Esnaf Kurye Nedir?

Fiyuu motorlu kuryesi, Fiyuu şirketine bağlı olarak çalışan ve motor ile kuryelik hizmeti veren işçilerdir. Fiyuu motorlu kuryeleri, Fiyuu ile ürün teslimatını sağlamak için anlaşan restoran veya marketlerde hazırlanan siparişleri anlık olarak müşterilere iletmektedir. Fiyuu motor kuryelerinin Fiyuu şirketinin çalışma usulünden kaynaklı olarak kuryelik yapabilmesi için kendi şirketini kurması gerekmektedir. Fiyuu motorlu kuryelik hizmetler Türkiye’de İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa şehirlerinde hizmet vermekte olup şirket gelişmekte ve büyümektedir.

Fiyuu Motorlu Kurye Olma Şartları Nelerdir?

Fiyuu Motorlu Kurye Olma Şartları Nelerdir?

Fiyuu esnaf kurye olmanın koşulları arasında ön plana çıkan diğer motorlu kurye hizmeti veren şirketlerdeki gibi kendine ait bir motorun olması gerekmemesi şartıdır. Fiyuu şirketine bağlı çalışan motor kuryelerin motorları olmasa da şirket tarafından motor temin edilmektedir. Fiyuu motor kurye olmanın şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Motorlu kurye olmak isteyen kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Motorlu kurye olmak isteyen kişinin A2 tipi ehliyete sahip olması gerekir.
 • Fiyuu esnaf kuryesi olmak isteyen kişinin motoru olması şart değildir. Motoru olmayan motorlu kurye adaylarının motorları ve motora bağlı tüm masraflar şirket tarafından karşılanmaktadır.
 • Fiyuu kurye olmak isteyen kişilerin bir şirket kurması beklenmektedir. Fiyuu kuryesine yapılan masraflar ve tüm ödemeler kişinin kurduğu bu şirkete faturalandırılacaktır. Fiyuu kuryelerinin işletme açmasının nedenli, motorlu kuryelik yapılan zamanında vergilendirilmesinin yapılabilmesi içindir. Motorlu kuryelik yaparak serbest çalışan kişi kesilecek faturalar için, yapılacak ödemeler için ve devlete ödenen her türlü vergi için şahıs şirketi kurmaktadır.

Esnaf kuryenin söz konusu şahıs şirketini kurması için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Motor kuryelik yapmak isteyen kişiye at kimlik ön yüzü fotoğrafı veya fotokopisi
 • Kuryelik yaparken kullanılacak motora ait ruhsat fotoğrafı veya fotokopisi
 • Kuryelik yapmak isteyen kişiye ait ikamet belgesi
 • Fiyuu motor kuryelik yapacak kişinin noterden alacağı bir imza sirküleri

Gerekli belgeleri topladıktan sonra şahıs işletmesinin kurulması için başvuru işlemi İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılmaktadır. Esnaf kuryeye ait olacak şirketin açılması ve Fiyuu motorlu kurye maaşının ödenmesi için gerekli işlemlerin şu şekilde yapılmaktadır:

 • İnternet üzerinden gib.gov.tr adresini açmalısınız.
 • Ana sayfada bulunan İnteraktif Vergi Dairesi hizmetine tıklayarak İnteraktif Vergi Dairesi’ne girmelisiniz.
 • İlgili bilgileri girerek sisteme giriş yapabilirsiniz veya e-Devlet aracılığıyla giriş seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • İşlem başlat kısmına girmelisiniz.
 • Açılan sayfada yer alan Mükellefiyet İşlemleri seçeneğine tıklamalısınız.
 • Kod kısmına “532009” yazmalısınız.
 • Açılacak şirketin esnaf kurye olacağına dair seçim yapmalı ve işlemi tamamlamalısınız.

Ayrıca Banabikurye Başvuru Şartları ve Başvurusu bilgilerine bakabilirsiniz.

Fiyuu Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fiyuu motorlu kurye olma başvurusu, Fiyuu resmi sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Fiyuu sitesindeki iş başvuru bölümüne tıklayarak başvuru formuna ulaştıktan sonra Fiyuu kurye iş başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmalısınız. Doldurduğunuz iş başvuru formunu online olarak göndermelisiniz. Başvurunuzun değerlendirilmesi sonucu olumlu olursa şirket sizinle iletişime geçecektir. Fiyuu motorlu kurye iş başvurusu sırasında başvuru formunda doldurulacak bilgiler şu şekildedir:

 • Ad – soyad
 • TC kimlik numarası
 • E-posta adresi
 • Telefon numarası
 • Çalışmak istediğiniz il
 • Çalışmak istediğiniz ilçe
 • Çalışma şartları hakkında alma talebi
 • Başvuru kanalınız
 • KVKK sözleşmesi onayı

Fiyuu Motorlu Kurye Çalışma Sistemi Nasıldır?

Fiyuu Motorlu Kurye Çalışma Sistemi Nasıldır?

Fiyuu esnaf kuryelerin çalışma sistemi, çalışma saatine değil teslim edilecek paket sayısına odaklı bir sistemdir. Fiyuu motor kuryelerinin maaşları, teslim edilen paket sayısına bağlı olarak oluşmaktadır. Kuryenin günlük olarak dağıtabileceği paket sayısı kendi seçimine göre 30 ila 40 arasında değişmektedir. Ortalamanın üzerinde bir çalışma ile günlük en fazla teslim edilebilecek paket sayısı 60 civarındadır. Fiyuu şirketine bağlı çalışacak motorlu kurye, paket başına 15 TL olarak ödeme almaktadır. Motorlu kuryelerin çalışma saatiyle aldıkları maaş arasında bir ilişki bulunmamaktadır.

Fiyuu motor kuryeleri, günlük 8 saat çalışırlar. Haftada 1 günlük tatili olan Fiyuu motor kuryelerinin çalışma koşulları saat usulüne göre ücretlendirmesi olan kuryelik şirketlerine göre daha rahattır.

Sitemizden Getir Kurye İş Başvurusu hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Fiyuu Motorlu Kurye Maaşları

Fiyuu motorlu kuryelerinin ücretleri, teslimatını yaptıkları paket başına ödendiği için aylık yapılan teslimat sayısı kuryenin toplam aylık maaşını oluşturmaktadır. Fiyuu esnaf kuryeleri, paket başına 15 TL kazanmaktadır. Günlük ortalama olarak 40 paket civarı teslimat yapan motorlu kuryeler, günlük ortalama 600 TL kazanmaktadır. Haftada 1 gün tatili olduğu için ayda 26 gün çalışan Fiyuu esnaf kuryeleri, günlük 600 TL’den aylık ortalama 14.400 TL ücret almaktadırlar. Teslimat sayısına göre aylık ücreti değişen Fiyuu motorlu kuryelerinin net olarak aylık 10.000 – 15.000 TL aralığında kazandıkları söylenebilir. Söz konusu kazanç, Fiyuu kuryelerin kendi kurdukları şirket üzerinden vergilendirilmektedir.

Yorum Yap