İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İş Başvuruları

Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu 2022

Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu 2022
Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu 2022
+ - 0

Sağlık Bakanlığı iş başvurusu kapsamında devlet ve şehir hastaneleri için 2022 yılında da binlerce personel alımı gerçekleştirildi. Ankara’da hizmet verecek Etlik Şehir Hastanesi’nin açılmasına kısa bir süre kala personel ihtiyacının karşılanması için alım gerçekleştirildi. Birçok kadroda hali hazırda devam eden personel açığının kapatılması için başvuru koşularını sağlayan herkesin iş başvurusunda bulunmaları sağlanacak. Etlik Şehir Hastanesi’nde görev yapmak isteyen birçok kişi ise yeni faaliyete geçen hastanede ilgili pozisyonlar için açık iş ilanlarına başvurularını yapabilmektedir.

Türkerler İnşaat tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü için sayısız sağlık personeli ve işçi kadrosu için personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkerler – Astaldi Ortaklığı arasında Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) çerçeve anlaşması ile hayata geçirilmiştir. 3.624 yatak kapasitesine sahip hastane, 1.4 milyon m² üzerine kapalı alan ve 1.1 milyar avro yatırım değeri ile dünyanın en büyük hastane projeleri arasında yer almaktadır. Etlik Şehir Hastanesi iş başvurusu kapsamında bu devasa hastanede personel ihtiyacı da oldukça yüksektir.  

Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkerler Etlik Şehir Hastanesi iş başvurusu için insan kaynakları tarafından duyurulan açık iş ilanları pozisyonuna başvuru yapılması gerekmektedir. Çeşitli kariyer platformları üzerinden, İŞKUR aracılığıyla veya doğrudan hastanenin insan kaynakları birimi tarafından belirlenen diğer kanallar kullanılarak başvuruların tamamlanması mümkündür. İş başvurusunda bulunacak adayların alım yapılacak her bir kadro için belirlenen özel ve genel başvuru şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

Dünyanın en büyük hastanelerinden biri olarak kayıtlara geçen Ankara Etlik Şehir Hastanesi, sağlık personellerinden temizlik ve destek hizmetlerine, bilişim hizmetlerinden şoföre kadar birçok farklı kadro için açık pozisyon bırakmamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda binlerce personel alımı gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Adayların Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde belirlenecek açık iş ilanlarına başvuru yapmaları için belirlenecek özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Personel Alımı Hangi Kadrolarda?

İŞKUR şehir hastanesi bünyesinde personel temin etmektedir. Özellikle destek personeli kadrosunda işçi alımı için adayların İŞKUR üzerinden de güncel ilanları takip etmeleri mümkündür. Güncel iş ilanlarına başvuru yaparak adayların Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde göreve başlamaları mümkündür. Ankara Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde personel alımı yapılması hedeflenen kadrolarda bazıları ise kısaca şunlardır:

 • Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Personeli,
 • Hasta Karışılama ve Refakat Hizmetleri,
 • Aşçı,
 • Çamaşırhane Personeli,
 • Temizlik Personeli,
 • Teknisyen,
 • Diyetisyen,
 • Fizyoterapist,
 • Radyoloji Teknikeri,
 • Biyomedikal Mühendisi,
 • Hemşire,
 • Laboratuvar Personeli vb.

Büyüklüğü ile göz dolduran Ankara Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde sayısız pozisyon için personel alımı gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Sağlık personelleri veya diğer hizmetler için adayların ilgili şartları sağlamaları gerekecektir. Etlik Şehir Hastanesi iş başvurusu kapsamında alım yapılacak personellerin belirlenen genel ve özel şartları sağlamları halinde göreve başlamaları mümkündür.

Ayrıca Getir Müşteri Hizmetleri İş Başvurusu bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Etlik Şehir Hastanesi Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Etlik Şehir Hastanesi personel alımı şartları alım yapılacak kadrolara göre değişmektedir. Açık iş ilanlarına göre adayların söz konusu kadrolar için belirlenen eğitim şartlarını karşılamaları gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından ve İŞKUR aracılığıyla da personel temin edilmektedir. Öte yandan hasta bünyesinde ihtiyaç halinde farklı birçok kadro için sözleşmeli personel alımı da gerçekleştirilmektedir.

Etlik Şehir Hastanesi personel alımı başvuru özel şartları pozisyona göre değişse de adaylarda aranacak genel şartlar kısaca şunlardır:

 • Alım yapılacak unvan için belirlenen özel koşulları sağlamak,
 • Görevine engel bir sağlık sorunun olmaması,
 • Arşiv araştırmasından olumlu yanıt almak,
 • Yaş şartına uymak vb.

Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları gerçekleştirilecek sağlık personellerinin yanı sıra diğer birçok farklı kadro için İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi alımı veya sözleşmeli diğer kadrolar için personel alımları da gerçekleştirilmektedir.  

Etlik Şehir Hastanesi Personel Alımı Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Etlik Şehir Hastanesi Personel Alımı Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Etlik Şehir Hastanesi personel alımı sonuçları başvurunun yapıldığı kanallara göre değişmektedir. İŞKUR üzerinden başvurusunu yapan adayların kura çekimi sorasında sonuçlara ulaşmaları mümkündür. 2022 yılı için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan sağlık personeli atamalarına yönelik ise sonuçların öğrenilmesi için ÖSYM AİS üzerinden tercih sonuçları kontrol edilebilir. Hasta tarafından kendi bünyesinde yapılacak personel alımlarında ise farklı sürelerde sonuçlar ilgili duyuru sayfalarından ilan edilecektir.  

İŞKUR Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR Etlik Şehir Hastanesi başvuru işlemlerinin yapılması için açık iş ilanları sayfasında size uygun bir açık iş ilanının bulunması gerekmektedir. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kaydı bulunan adayların, Etlik Şehir Hastanesi tarafından alım gerçekleştirilecek kadroya yönelik özel koşulları sağlamaları halinde elektronik ortam üzerinden veya doğrudan İŞKUR şubelerinden başvurularını yapmaları mümkündür.

İŞKUR üzerinden Etlik Şehir Hastanesi açık iş ilanlarına başvurularını yapacak adayların belirlenen genel ve özel şartları sağlamaları halinde başvurularını elektronik ortam üzerinden tamamlamaları mümkündür. Etlik Şehir Hastanesi iş başvurusu işlemleri için adayların kura çekimleri sonrasında görevlerine en kısa sürede başlamaları mümkündür.

Yorum Yap