İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İş Başvuruları

DSİ İş Başvurusu

DSİ İş Başvurusu
DSİ İş Başvurusu
+ - 0

DSİ KPSS’siz personel alımı kapsamında İŞKUR üzerinden veya diğer yöntemler ile genelde geçici işçi alımı gerçekleştirmektedir. Kadrolu olarak DSİ bünyesinde memur olmak veya sürekli işçi kadrosunda görev yapmak isteyenlerin ilgili sınavlardan başarılı olması ve alım yapılacak kadro özelinde belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir. Söz konusu şartları taşıyanların sınav ve mülakat süreçlerinden başarılı şekilde geçmelerinin ardından Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde duyurusu yapılan kadrolar için başvurularını yapmaları mümkündür.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 2022 yılı ve sonrasındaki dönemlerde de ihtiyaç halinde personel alımı gerçekleştirmeye devam edecek. Adayların söz konusu uygun pozisyonlara yerleştirilmesi için ilgili unvan için belirlenen koşulları sağlamaları gerekmektedir. DSİ iş başvurusu elektronik ortam üzerinden dakikalar içinde yapılabilmektedir.

DSİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

DSİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR DSİ işçi alımı kapsamında veya doğrudan KPSS puanı ile ilgili birimler için iş başvurusu yapılması mümkündür. Personel alımları merkezi olabileceği gibi sadece bölge müdürlükleri kapsamında da olabilir. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kaydı bulunan ve İŞKUR üzerinden güncel işçi alımı yapılıyor olması halinde adayların İŞKUR e – Şube üzerinden başvuru yapması mümkündür. Buna ek olarak e – Devlet üzerinden de DSİ personel alımına yönelik başvuruların yapılması sağlanmaktadır.

DSİ işçi alımı için ilgili şartları sağlayan adayların İŞKUR üzerinden yapılacak personel alımı için şu işlemleri tamamlayarak başvuru yapması mümkündür:

 • İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan güncel ilan takip edilir.
 • İŞKUR kaydı bulunmayanlar kayıt işlemlerini tamamlarlar.
 • İşçi alımı için belirlenen genel ve özel şartların sağlanması gerekir.
 • Kura çekimi veya sınav/mülakat süreçleri sonrasında göreve başlanabilir.

Türkiye genelinde farklı birçok yerde faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eden Devlet Su İşleri, ihtiyaç duyduğu sürekli işçi kadrosunun yanı sıra mühendis, veteriner hekim ve daha birçok farklı kadroda alım gerçekleştirmektedir. Adayların güncel ilanlara e – Devlet Kariyer Kapısı üzerinden de başvuru yapmaları mümkündür.

DSİ İş Başvurusu Yapma Şartları Nelerdir?

DSİ 11. Bölge Müdürlüğü işçi alımı başta olmak üzere farklı bölge müdürlüklerinden veya genel düzeyde personel alımı gerçekleştirilebilmektedir. Alım yapılacak unvan ve pozisyonlara göre aranacak şartlar değişmektedir. İlgili kılavuzda belirlenen genel ve özel başvuru şartlarını karşılayan adayların başvurularını gerçekleştirmeleri mümkündür. Alım yapılacak döneme ve kadro niteliklerine göre başvuru ve sınav süreçleri de farklılık gösterecektir.

DSİ personel alımı genel şartlarından bazıları şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • KPSS belirtilen puan yılında ilgili puan türünden yeterli puanı almış olmak,
 • Alanına göre değişmekle birlikte 30  – 35 yaş arasında olmak,
 • TCK ilgili maddelerinde yer alan süreler geçse ve affa uğrasa bile sayılan bazı suçlarda hüküm giymemiş olmak,
 • Kamu haklarından kısıtlı olmamak,
 • Alım yapılacak işçi veya diğer kadrolar için belirlenen tüm özel şartları sağlamak.

DSİ personel alımına yönelik kuruma başvurularını yapacak kişilerin belirlenen bu tür genel şartları taşımaları gerekmektedir. Söz konusu genel şartlar dışında ayrıca istihdam gerçekleştirilecek unvanlar içi sayılan tüm özel kriterlerin de adaylar tarafından sağlanması ve sınav, mülakat ve uygulama sınavlarından da başarılı olmak gerekmektedir.  

Ayrıca Tekstil Atölyesi Başvurusu bilgilerine bakabilirsiniz.

DSİ İş Başvurusu Ne Zaman?

DSİ İş Başvurusu Ne Zaman?

DSİ personel alımı tarihleri alım yapılacak yıl özelinde belirlenmektedir. Adayların Bakanlık ve kurum tarafından belirlenecek güncel personel alımı tarihinde işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. 2022 yılının ilk yarısında gerçekleştirilen farklı kadrolardaki alımların ardından yılın kalan yarısında da personel alımı yapılması hedeflenmektedir. Buna ek olarak gelecek dönemde de ortaya çıkacak ihtiyaca göre Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü kapsamında, farklı bölge müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılması hedeflenmektedir. DSİ iş başvurusu için belirlenen tarihlerde adayların elektronik ortam üzerinden başvurularını yapmaları mümkündür.

Devlet Su İşleri Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Devlet Su İşleri personel alımı için birçok farklı unvan belirlenmiştir. Alım yapılacak pozisyonlara göre adayların başvuru şartlarını karşılamaları gerekmektedir. Türkiye genelinde farklı bölge müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılması hedeflenmektedir.

DSİ tarafından son personel alımında duyurulan kadrolardan bazıları ise şunlardır:

 • Muhafaza Memuru
 • Laborant
 • Pilot
 • Tekniker
 • Teknisyen
 • Biyolog
 • Bekçi
 • Destek Personel
 • Veteriner Hekim
 • Büro Personeli
 • Mühendis

DSİ tarafından ihtiyaca göre merkez ve taşra teşkilatları için farklı daha birçok kadroda alım yapılması hedeflenmektedir.

DSİ İşçi Alımı Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

dsi.gov.tr duyurular sayfası üzerinden güncel personel alımlarına yönelik sonuçların takip edilmesi mümkündür. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak alımlara yönelik, personel alım yöntemlerine göre başarılı olan adaylar sonuçları ilgili sayfalar üzerinden görüntüleyebilmektedir.

KPSS puan sıralamasına göre e – Devlet üzerinden başvurularını yapan adayların listesi açıklanmaktadır. İŞKUR üzerinden başvuru yapan adaylar ise DSİ İş Başvurusu sonrasında gerçekleştirilecek kura çekimi sonrasında görevlerine başlamaktadır. İlgili koşulları sağlayan adayların başvurularının ardından kısa süre içinde sonuçları görüntülemeleri mümkündür.

Yorum Yap